İZMİR 23 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Millete yalan söylediler

Millete yalan söylediler

28 Ekim 2015 11:29 ÇarşambaAK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, “İktidar sorumluluğundan korkanların biri sağa, biri sola kaçtı. Bu millete yalan söylediler, ülkeyi hükümetsiz bırakıp kaos yaratmaya çalıştılar” dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, 1 Kasım genel seçimlerinin Türkiye'yi aydınlık geleceğe taşımak için bir fırsat olduğunu söyledi. HDP'nin milleti kandırdığını belirten Yıldırım, "Bizim sorunumuz kandan beslenen hainlerledir" dedi. Diğer partilerin iktidar sorumluluğundan kaçtığını ifade eden Yıldırım, "İktidar sorumluluğundan korkanların biri sağa, biri sola kaçtı. Biri şaşkın ortada kaldı. Bu millete yalan söylediler, oyları aldılar ama ülkeyi hükümetsiz bırakıp kaos yaratmaya çalıştılar. Millet artık kendi iktidarına kendi karar verecek" diye konuştu.

"Manzara tersine döndü"

Memur-Sen Konfederasyonu Eğitim Bir-Sen Eğitimciler Birliği Sendikası'nın düzenlediği yemeğe katılan Yıldırım, 2002 öncesi yaşanan çalkantıları hatırlattı. O dönemde devletin memuruna her ay maaş ödemek için ne bulursa yüksek faizle borçlandığını ve gelirlerinin yüzde 86'sını faize yatırır hale geldiğini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Kalan yüzde 14'ünü de nereye yeterse oraya harcardı. Sağlık, eğitim, memur, işçi, emekli, altyapı beni ilgilendirmiyor, IMF'e borç ödenecek derdi. 13 yıl sonra manzara tersine döndü. Nefes almaya başladık ki, yine rahat durmuyorlar. 7 Haziran'da çıktılar AK Parti'yi indireceğiz dediler. Millet bunlara bir şans verdi. İktidar sorumluluğundan korkanların biri sağa, biri sola kaçtı, biri de şaşkın ortada kaldı. Bu millete yalan söylediler, oyları aldılar ama ülkeyi hükümetsiz bırakıp kaos yaratmaya çalıştılar. Millet artık kendi iktidarına kendi karar verecek."

Tüm milleti sandığa gitmeye davet eden Yıldırım, "Oy, demokrasinin namusudur. Görevli olduğunuz yerlerde milletin verdiği oylara sahip çıkın" diyerek sandık görevlilerine seslendi.

1 Kasım aydınlık gelecek için fırsattır

Gıda Çarşısı ziyaretinde Roman vatandaşların "Dik dur eğilme Romanlar seninle" tezahüratıyla karşılanan Yıldırım, "Bizi ayakta tutan İzmirli hemşerilerimizin sevgisi ve samimi tutumudur" dedi. Çarşı meydanında toplanan kalabalığa seslenen Yıldırım, "Güven ve istikrarın getirilerini koalisyon dönemleri ile tek parti dönemlerini karşılaştırarak görebiliriz. Öngörülebilir bir gelecek, ekonominin gelişimi açısından ön şarttır. Ülkemizi aydınlık geleceğe taşımak için 1 Kasım bir fırsattır" dedi.

"Hainlere geçit yok"

Çalışmalarında sivil toplum kuruluşları ve hemşeri dernekleri ile sık sık biraraya gelerek istişare yapan Yıldırım, 18 derneğin birleşimiyle kurulan Mardinliler Federasyonu'nu ziyaret etti. PKK'nın ve destekçisi HDP'nin milleti kandırdığına dikkat çeken Yıldırım, şunları söyledi: "Kürtlerin ve bu milletin PKK diye bir sorunu var. Kürtlere hayatı zehir eden, onların hizmet almasının önüne geçen, çocuklarını öldüren, haraca bağlayan, baskı ve korku salan terör örgütü PKK'dır. Onlar 'inadına HDP' diyorlar ya, milletle inat olmaz, millete itaat gerekir. Barış isteyip, gülücükler dağıtıp oy istediler. Seçimlerde açıkça 6.5 milyon insanı kandırıp oy aldılar. Sonrada millete silahı dayadılar. Bizim sorunumuz kandan beslenen hainlerledir. Terör, Türkiye üzerinde oynanan uluslararası bir oyunun maşasıdır. Terörü bu ülkeye ayak bağı olmaktan çıkartacağız. Gündemden kaldıracağız. Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayacak olan devlettir."

Doğu ve batıyı birbirine bağladık

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, Swissotel Büyük Efes'te 4.5G'nin iletişim sektörüne katkıları konulu toplantıda Türkiye'de iletişimin geldiği noktayı değerlendirdi. 4.5G hakkında bilgi veren Yıldırım, "Ses tabanlı iletişimden internet tabanlı iletişim yapısına 4.5G teknolojisi ile ulaşıyoruz. Kapasite aynı iken bile iletişim hızı mevcut hızın 12 katına çıkacak. Biz sadece bölünmüş yollar yapmadık akıl yolları ile de doğuyla batıyı birbirine bağladık. Birçok hizmet yaptım ama beni en çok heyecanlandıran iletişim alanında yaptıklarımızdır" diye konuştu.
Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (5683) defa okunmuştur.

İZMİR - HABERLERİ