İZMİR 23 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Körfez Projesi’nin detayları belli oldu

Körfez Projesi’nin detayları belli oldu

29 Aralık 2015 10:34 SalıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın, İzmir için planladığı ‘35 Proje’ arasında yer alan, İzmir’in iki yakasını birbirine bağlayacak projenin detayları açıklandı

İzmir ulaşımını rahatlatacak Körfez Tüp Geçidi'nin detayları belli oldu. Karayolları Müdürlüğü'nce son şekli verilen geçit projesinin bir ayağı Narlıdere Sahil Evleri, diğeri ise Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin yanı olacak. 

60 dakikadan 12 dakikaya

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın, İzmir için planladığı '35 Proje' arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde İzmirlilere "Uzlaşın yapalım" mesajı gönderdiği Körfez Tüp Geçit Projesi son şeklini aldı.
deadpool izle dedemin fisi full izle kardesim benim full izle delibal full izle osman pazarlama full izle 
Geçtiğimiz hafta İzmir'in tüm kesimleri tarafından tartışılan, İzmir'in iki yakasını birbirine bağlaması planlanan projede "genel vaziyet" ve "profil planı" yapıldı.

Narlıdere ile Çiğli'yi birbirine bağlayacak projenin Körfez geçişi 12.2 km olarak planlanırken bu geçişin 4 bin 251 metresi Körfez Köprüsü, 800 metrelik yapay ada ve bin 794 metre batırma tüp tünel lastikli geçiş olacak. Bunun yanı sıra projede 16 kilometrelik raylı geçiş de yapılacak. Körfez Geçiş Projesi için Güneyde Çeşme Otoyolu'ndan bağlantı kavşağı olması planlandı. Kuzey kısmında ise Sasalı ve Çevre Yolu Bağlantı Kavşağı ile iki yaka birbirine bağlanacak.

Projenin iki ayağı Narlıdere Sahil Evleri ile Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi arasında olacak. Körfez Tüp Geçiş Projesi iki şeritli bir otoyolla tünele bağlanacak. Böylece 60 dakikalık yol 12 dakikaya düşecek. Projenin 2023 yılında bitirilmesi öngörülüyor. 

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (55398) defa okunmuştur.

İZMİR - HABERLERİ