İZMİR 23 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Kocaoğlu ve Pekdaş delegeyi tehdit etti

Kocaoğlu ve Pekdaş delegeyi tehdit etti

24 Kasım 2015 13:14 SalıCHP Konak Belediye Meclis Üyesi Vedat Uğur, ilçe kongresinden önce mahalle delegelerinin Aziz Kocaoğlu ve Sema Pekdaş tarafından işten çıkarılmakla tehdit edildiğini öne sürdü. Uğur, “CHP’de despotluk olmaz” diye konuştu

CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak'ın güven tazelediği ilçe kongresiyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a muhalefet olmasıyla ön plana çıkan CHP'li Belediye Meclis üyelerinin oluşturduğu Yalı Grubu'ndan avukat Vedat Uğur, ilçe kongresi öncesi belediyede çalışan mahalle delegelerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş tarafından aranarak işten çıkarılmakla tehdit edildiğini öne sürdü.

"Biz bir aradayız"

Pazar günü kongresi yapılan Konak ve Urla ilçelerinde Büyükşehir Belediye Başkanı ve ona yakın yapıların seçimi kaybettiğini iddia eden Uğur, "Artık yeter. Bu otoriter yönetimlere karşı bir aradayız. Ben sözlerimin arkasındayım. Beni disipline versinler çok sevinirim" dedi.

"Delegeleri bu şekilde tehdit eden, baskıcı ve otoriter bir yönetim CHP'ye uygun değil" diyen Uğur, "Biz Aziz Kocaoğlu'nun baskıcı otoriter yöntemlerine karşı durmaya devam ediyoruz. Kocaoğlu ve Sema Pekdaş'ın otoriter uygulamalarına karşı çıkıyoruz" dedi. Yalı Grubu'nda her kesimden isimlerin yer aldığını ifade eden Uğur, "CHP'de despotluğa yer yok. Yalı Grubu'nun her üyesine destek oluyorum. Mustafa Kocaoğlu da bizim siyasi önderimiz hiçbir şekilde hiçbir çıkar gözetmeden bizimle beraber. Yalı Grubu içinde Gültepe de, Göztepe de, Kale de var. Yalı CHP'de bir simge. Biz otoriteye, despotluğa karşı çıkıyoruz. Biz CHP'de despotluk olmaz diyoruz" açıklamasını yaptı.

"Ucuz politikalarla işçileri yiyemezler"

CHP'nin sosyal demokrat bir parti olduğunu hatırlatan Uğur, "Ben işçimin hakkını yedirmem. Meclis'te de bunu konuşurum. Ucuz politikalarla benim işçimi kimse yiyemez. Yazıktır. Büyükşehir Belediye Başkanı, işçileri arıyor 'Murat'a oy vermezsen seni atacağım' diyor. Sema Pekdaş Konak Belediyesi'ndeki işçileri arıyor, 'Bana oy vermezsen seni atacağım' diyor. Ben işçimi de, kamunun parasını da yedirmem. Beni disipline verseler çok sevinirim" diye konuştu.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (23882) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Aziz Kocaoğlu

İZMİR - HABERLERİ