İZMİR 23 °C
En Düşük 17 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Ege'nin Gözü Kabine'de

Ege'nin Gözü Kabine'de

18 Kasım 2015 18:43 ÇarşambaBaşbakan Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunacağı yeni kabinede Ege’den de AK Partili milletvekillerine bakanlık görevi vermesi bekleniyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün ya da yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunacağı yeni kabinede Ege'den de isimlere yer vermesi bekleniyor. Kulislerde İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım, Nükhet Hotar, İbrahim Turhan ve Hüseyin Kocabıyık; Denizli Milletvekili ve şu anki Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Afyonkarahisar Milletvekili, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Recai Berber'in isimleri bakanlık için geçiyor. Aydın Milletvekilleri Abdurrahman Öz, Mehmet Erdem ve Muğla Milletvekili Hasan Özyer'in de yeni hükümette yer alabileceği ifade ediliyor.

Yıldırım'a yeni görev

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevini de sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Başbakan Yardımcılığı görevine getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Yıldırım'ın daha önceki görevi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak da görevlendirilebileceği kulislerde ikinci bir ihtimal olarak dile getiriliyor. Bunun yanı sıra 13 yıl boyunca AK Parti'nin sosyal politikalarının önde gelen mimarlarından biri olan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın da kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak kendine yer bulabileceği konuşuluyor. Prof. Dr. Hotar'ın ismi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı için de dillendiriliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığı ile bilinen AK Parti İzmir Milletvekili, Borsa İstanbul eski Başkanı İbrahim Turhan'ın da ekonomiyle ilgili bir bakanlığa getirilebileceği ifade ediliyor. Gazeteci- yazar Hüseyin Kocabıyık'ın ismi de Kültür ve Turizm Bakanlığı için dile getiriliyor. Ekonomi Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci'nin yeniden Ekonomi Bakanı olarak görevini sürdürmesi bekleniyor.

Zeybekci ve Eroğlu

Bu arada 7 Haziran'da İzmir'den milletvekili seçilen ve 1 Kasım'da memleketi Afyonkarahisar'dan aday olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da görevine devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın ismi de çeşitli bakanlıklar için geçiyor. Aydın Milletvekilleri Abdurrahman Öz ve Mehmet Erdem'in de kabinede yer alacağı da kulislerde konuşulanlar arasında yer alıyor. Manisa Milletvekili Recai Berber'in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na getirilebileceği öne sürülüyor. Muğla Milletvekili Hasan Özyer'in de Kültür ve Turizm Bakanı olarak kabinede yer alabileceği kaydediliyor.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (24773) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Kabine

İZMİR - HABERLERİ